Samsung Galaxy S9 tek kameramı olacak? Sorusunu yanıtlayacak olursak; Çin de ortaya çıkan bir görsel daha elimize ulaştı. Bu görsel günlerdir gerçekleşen, “Samsung Galaxy S9 tek kameralı olacak” gibi söylemler ortaya atılmış bile!

Çin de yaygınlaşan bir sosyal medya platformu olan Weibo da paylaşılan bir gönderiye göre son günlerde Samsung Galaxy S9 tek kameramı olacak? diye çıkan sebepsiz ve niteliksiz söylemlere göre, Samsung’un kendi sağlık uygulaması olarak kullandığı uygulama olan S Health’e göre, Samsung Galaxy S9’un tek arkada kamerası olacağını doğruluyor diyebiliriz.

Galaxy S9 Tek Kameramı Olacak?
Samsung Galaxy S9 tek kameramı olacak?

 

Görselde de açık ve net şekilde olan telefon simgesinde tek kamera var ve parmak izi sensörü kameranın hemen altına koyulmuş. Bu da telefonun parmak izi özelliğinin kameranın yanında ve arkada olacağını belirtiyor.

Bu sonuçlara göre iki seçenek kalıyor; cihaz ya infinity display tasarımlı olup Galaxy A serisinden bir telefon yada Samsung’un yeni dev telefonlarından olan amiral gemisi olarak adlandırdığımız Galaxy S9. Galaxy A serisine bakacak olursak kalp atış sensörünün bulunmadığını görebiliyoruz. Bu nedenlerden dolayı seçenekler azalmaya başlıyor.

Samsung Galaxy S9 olduğu düşünülen ve makalelerde dile getirilen bu cihaz, Galaxy  S8 ve Galaxy Note 8’in Samsung’un kendi uygulaması olan S Healt görüntüleri aşağıda sıralı şekildedir.

 

S9 Tek Kameramı Olacak?
S9 Tek Kameramı Olacak?

 

Yalnızca bunlar değil, pek çok sızıntılar yani makaleler bulunan Galaxy S9 hakkında tek kamera ile tanıtılacağı yazıyor. Bu görseller ile sızıntıların ve makalelerin doğru olma ihtimalini arttırıyor diyebiliriz. Peki Samsung bunu neden yapıyor? Tartışılır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here