Uzun tweetler daha çok cevaplanıyor. SocialFlow firmasının yaptığı araştırmalara göre, Twitter da yayınlanan onca uzun mesajlar kısalara oranla daha fazla cevap alıp okunuyor.

2006 yılından sonrasında yavaş yavaş ilerleyen ve hayatımıza giren Twitter, kurulduğu ilk dönemlerdeki dört yıllık sürecinde, en çok tıklanan sitelerden biri olup alexa sayılarının da iyi olduğunu görüyoruz. Twitter bu gösterdiği başarıyla 150 milyon dolar civarı net bir rakam da kazanmış bulunuyor. Normalde Twitter kullanıcılarının yaptıkları paylaşımlar sırasıyla; eğlence, dert, hüzün, gibi konuları ele almaktadır haa bir de siyaseti unutmamak lazım. Twitter da 140 karakter den fazla tweet atılmamasıyla beraber önümüzdeki son yıllarda Twitterın tutmasıyla birlikte kullanıcılar 140 karakter tweet sınırından şikayetçi olmaya başladılar. Buna nedenle Twitter tweet uzunluk karakter sayısını 140’dan 280’ne çıkardı.

Uzun Tweetler Daha Çok Cevaplanıyor
Uzun Tweetler Daha Çok Cevaplanıyor

Twitter’ın istatistiklerini tutan SocialFlow firmasının kaynağına göre 280 karakter olmadan önce az beğeni ve cevap aldığı gözlemleniyor. Ancak 280’ne çıkarılınca bu sayıda artış olduğunu görmekteyiz. Peki size kalırsa Twitter da 280 karakter sınırında değişiklik olsa nasıl bir yol izlenmelidir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here